B72660M0151K093
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
B72660M0151K093
  • 1
Voltage Rating AC : 150 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1200 A
Surge Energy Rating : 110 J
Package / Case : 4032 (102080 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 395 V
Series : CU
Varistor Voltage : 200 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating DC : 200 VDC