B72207S0200K211
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
B72207S0200K211
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 20 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 250 A
Surge Energy Rating : 1.3 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 65 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 33 VDC
Voltage Rating DC : 26 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1600 pF