ERZ-E08A621CS
Contact Now
ERZ-E08A621CS
  • 1
Diameter : 11.5 mm
Voltage Rating AC : 385 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3.5 kA
Surge Energy Rating : 92 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 1.025 kV
Series : ERZ-E
Varistor Voltage : 620 VDC
Voltage Rating DC : 505 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 140 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors ERZ-E 8mm 620V Bulk ZNR Surge Absorber