ERZ-VA5D221
Contact Now
ERZ-VA5D221
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 140 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 800 A
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 380 V
Series : V
Varistor Voltage : 220 VDC
Voltage Rating DC : 180 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 110 pF